Seo Nedir? Web Siteleri İçin Seo Nasıl Yapılır? - Fatih Kaba'nın Bloğu
Yeni Makaleler
Yükleniyor...

3 Haziran 2021 Perşembe

Seo Nedir? Web Siteleri İçin Seo Nasıl Yapılır?

Son zamanlarda internet sitesi sahiplerinden sıkça duyulmaya başlanılan bir kelime olan seo, bu işle uğraşmayanlar için hiçbir şey ifade etmezken, bu işle uğraşanlar için çok şey ifade eder. Bizde bu yazımızda seo hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.


Seo Nedir?

Arama motoru optimizasyonu Seo denir. Bu terim ücretli olmayan yani organik olarak arama motoru sonuçlarının aracılığıyla web sitesine gelen trafiğin kalitesini, trafiğin miktarını ve markanın trendini arttırma uygulamasına denir. Kısaca seo denilen şey, web sitelerinin arama motorlarında daha iyi bir performans göstermesi için yapılan tüm çalışmalara verilen isme denir. Seo sayesinde web sitesinin performansı artarken daha da fazla ziyaretçiye ulaşılabilir.


Seo Kelimesinin Açılımı Nedir? 

Seo kelimesi, arama motoru optimizasyonu kelimelerinin İngilizce karşılığı olan Search Engine Optimization yani SEO kelimelerinin kısaltılmasıyla elde edilmiştir. SEO Niçin Gereklidir?

Seo yapmanın amacı, web sitelerini Google gibi arama motorlarında kelime bazlı olarak üst sıralara çıkmak amacı taşır. Üst sıralardaki web siteleri daha fazla tık alır ve yoğun ilgi görürler. Fazla tıklanma ve ilgi web sitesi sahiplerini mutlu eder. Nitelikli kullanıcının web sitelerine gelmesi önemlidir. Nitelikli kullanıcının sayısı arttırmak için seo çalışması yapılması gerekir.


Seo Nasıl Yapılır?

İnternet sitesinin trafiğini arttırmak için kullanılabilecek birçok teknikler ve stratejiler vardır. Ziyaretçiler, web sitesinde sunulan şeyleri aktif olarak arayarak, daha sık dönüşüm sağlama eğilimindedirler.

Web sitenizin rakiplerinden üstün olmak zor bir iş olsa da Google ve diğer arama motorlarının içeriği okuması ve anlaması için çaba gösterilirse, içerikler daha üst konumlarda yer alabilir.


Arama Motorlarının Çalışma Mantığı Nasıldır?

Seo’da sonuçlarını belirleyen birçok faktör olsa da alaka düzeyi, yetki ve kişileştirme en önemlileri olarak ortaya çıkar. Bu faktörleri anlamak ve onlara göre siteyi optimize etmek web sitesi için faydalı olacaktır.

Google, kaliteli bir arama motoru olduğundan, kullanıcılarını da kaliteli içerikler sunar. Kaliteli içerik sunan web sitelerini de ödüllendirir. Kaliteli içerik, kurallara uygun optimizasyon, ziyaretçiler için çalışmak ve bazen de kişiselleştirme web sitelerini sonuca götürür.

Arama motorları daha kaliteli deneyimler için iyileştirme ve değişiklikleri devamlı olarak yaparlar. Bunlar bazen büyük bazen de küçük değişikliklerdir.

Arama motorları için unutulmaması gereken şey, arama motorları her zaman aranılan bilgilere en uygun bağlantıları verebilmek için çalışır.

Her türlü internet site tasarımı, internet site kodlaması, sosyal medya ve her türlü danışmalık hizmeti için www.fatihkaba.com.tr web sitesini ziyaret ederek, her türlü bilgi ve hizmeti alabilirsiniz.


Share with your friends

Add your opinion
Disqus comments
Bildirimler
This is just an example, you can fill it later with your own note.
Kapat