Astroloji Nedir ? - Fatih Kaba'nın Bloğu
Yeni Makaleler
Yükleniyor...

7 Haziran 2021 Pazartesi

Astroloji Nedir ?


Eski Batı tarihinden itibaren var olan astroloji, kökeni Eski Yunan’a dayanmaktadır. Astroloji, gezegenlerin hareketlerini ve yıldızların dizilişini inceleyen bilim dalıdır. Bu dizilime göre insanlar üzerinde gezegenlerin etkisi bulunmaktadır. Astroloji konusu oldukça geniş bir konudur. Bu nedenle detaylı araştırmalar yapılması önerilir.

 


Burçlar Nedir?

Burçlar gezegen hareketlerinin takvim ile belirli bir karakter oluşturmasına denir. Burçlar gökyüzünde bulunmaktadır. Astroloji alanının en önemli konularından biri burç konusudur. Burç, insan karakterini belirleyerek davranışlarına neden olmaktadır.

Burç İsimleri ve Hayvanları

 Koç Burcu: Koyun, Koç, Ejderha

 Boğa Burcu: Fil, Boğa

 İkizler Burcu: Saksağan

 Yengeç Burcu: Kurbağa, Yengeç

 Aslan Burcu: Kedi, Leopar, Aslan

 Başak Burcu: Fare, Sincap

 Terazi Burcu: Kertenkele, Kuğu

 Akrep Burcu: Akrep, Yılan

 Yay Burcu: Köpek, At, Geyik

 Oğlak Burcu: Keçi, Yarasa

 Kova Burcu: Pelikan, Şahin

 Balık Burcu: Balık, Istakoz


Hangi Burç Hangi Aya Aittir?

 Koç burcu 21 Mart-20 Nisan

 Boğa burcu 21 Nisan-20 Mayıs

 İkizler burcu 21 Mayıs-21 Haziran

 Yengeç burcu 22 Haziran- 22 Temmuz

 Aslan burcu 23 Temmuz-22 Ağustos

 Başak burcu 23 Ağustos-22 Eylül

 Terazi burcu 23 Eylül 23 Ekim

 Akrep burcu 24 Ekim-22 Kasım

 Yay burcu 23 Kasım-21 Aralık

 Oğlak burcu 22 Aralık-20 Ocak

 Kova burcu 21 Ocak-18 Şubat

 Balık burcu 19 Şubat-20 Mart

 


Burçların Özellikleri

Koç burcunun özellikleri arasında enerji dolu, hareketli, kararlı, tuttuğunu koparan bir tavrı bulunmaktadır. Oldukça egolu yapıya sahip olan koç burcu aynı zamanda hayat doludur.

Boğa burçların özellikleri için maddiyat ve parasal konularda oldukça dikkatli oldukları gözlemlenmektedir. Sabırlı olan boğa burcu aynı zamanda disiplinlidir.

İkizler burçların özellikleri arasında hızlı düşünme gücü bulundukları söylenebilir. Tez canlı olan ikizler burcu aynı zamanda işkoliktir. Pek çok farklı iş ile aynı anda ilgilenebilme yeteneğine sahiptirler.

Yengeç burcu duygusal ve hassas bir yapıya sahiptir. Çabuk kırılan yengeç burçları aynı zamanda güçlü bir karaktere sahiptir. Herkesle iyi anlaşma özelliğine sahip olan yengeç burçlarının arkadaş çevresi geniştir.

Aslan burcu diktatörlük yapan bir burçtur. Kararlı ve yapmak istediklerini yapan bir burç olan aslan burcu, çevresindeki insanlara söz geçirmekten hoşlanmaktadır. Bunun yanı sıra merhametlidirler.

Başak burcu dikkatli, azimli ve çalışkan burçlardan biridir. Bu karakter özellikleri iş alanında ve okul hayatında oldukça yarar sağlamaktadır. Titiz olan başak burçları bulundukları ortama da bu titizliği yansıtır.

Terazi burçları dengeye önem veren fakat ikili ilişkilerde dengesiz davranışlarda bulunan bir burçtur. Hiçbir konuyu düşünmeden direk karar verme özelliklerinin bulunması kimi zaman yanlış kararlar almalarına neden olur.

Akrep burcu oldukça tutkulu, aşk dolu ve insanları seven bir burçtur. Kararlı yapısı sayesinde tuttuğunu koparma özellikleri bulunmaktadır. Çevresindekilere yardım etmeye severler.

Yay burcu rahatlığı seven ve hiçbir sorunu dert etmeyen bir burçtur. Bu rahat tavırları sayesinde her işin içerisinde hızla çıkma özelliğine sahip olan yay burçları iş alanında da oldukça yeteneklidir.

Oğlak burcu yeteneklerinin sınırsız olduğu bir burçtur. Tembellikten hiç hoşlanmayan oğlak burçları sürekli çalışmak isteyerek kendi başarılarına başarı katma peşindedirler.

Kova burcu hayal gücü yüksek burçlardan biridir. Aynı zamanda ileri görüşlü yapılarıyla daha net karar alırlar. Hümanist olan kova burçları yardım konusunda da hiç çekinmezler.

Balık burcu duygusallığı ile bilinen bir burçtur. Kırılgan olan balık burcu çevresindeki olaylara karşı daima duygusal hisler ile yaklaşmaktadır.

 

Share with your friends

Add your opinion
Disqus comments
Bildirimler
This is just an example, you can fill it later with your own note.
Kapat